پلاستوفوم بسته ‌بندی

 

پلاستوفوم بسته ‌بندی

شاید تا به حال نام پلاستوفوم بسته ‌بندی را نشنیده باشید. قطعاً در این میان شکل و ظاهر بسته‌بندی‌های یونولیتی را مشاهده نموده اید. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده قطعات، تولید کننده لوازم جانبی، برندهای تولید کننده لوازم خانگی، برندهای تولید کننده قطعات ماشینی و الکتریکی، برندهای تولید کننده محصولات کامپیوتری و … از پلاستوفوم بسته‌ بندی برای ضربه‌گیری محصول خود استفاده می‌کنند. اگر شما شرکت‌های تولید کننده قطعات هستید، خوب می‌دانید که باید محصول شما به دست مصرف کننده با سلامت تمام برسد. در این حالتی شما به بسته‌بندی‌ها و یا عایق‌های ضربه ­گیر نیازمند هستید تا در زمان ارسال محصول به مشتری، رخدادهای غیر منتظره سبب رسیدن آسیب به محصول درون بسته شما نشود. در این متن آنچه که باید در مورد یونولیت بسته‌بندی بدانید را به صورت مختصر عنوان خواهیم کرد.

پلاستوفوم بسته بندی

استفاده از پلاستوفوم بسته ‌بندی برای ضربه‌گیری بهتر

پلاستوفوم بسته ‌بندی یکی از انواع محصولاتی است که می‌توانیم به وسیله آن از کالای ظریف و حساس خود در زمان جابجایی مراقبت کنیم. این محصول در کنار محصول‌های متنوع ضربه ­گیر موجود یکی از گزینه‌های عالی می‌باشد. پلاستیک‌های حباب‌داری که در گذشته برای جلوگیری از ایجاد ضربه به محصولات استفاده می‌شد، آنچنان که انتظار می‌رفت توانایی مراقبت از وسایل را نداشت. به همین دلیل محققین امروزه برای ضربه‌گیری از محصولی منسجم و انبساطی از جنس پلی استایرین استفاده می‌کنند. این نمونه محصولات را امروزه با نام پلاستوفوم بسته ‌بندی می‌شناسیم. کیفیت و کارایی پلاستوفوم مد نظر برای بسته‌بندی و همچنین برآورده کردن انتظار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در زمینه محافظت از محصول سبب شده است تا  این نمونه از بسته‌بندی‌های یونولیتی به عنوان یکی از بسته‌بندی‌های استاندارد در شرکت‌های تولیدی معرفی شود.

بررسی ویژگی‌های یونولیت بسته‌بندی

یونولیت های بسته‌بندی و یا پلاستوفوم بسته ‌بندی باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد تا شما به عنوان تولید کننده برای ضربه‌گیری بهتر از آنها استفاده کنید. بازار رقابتی ایجاد شده در زمینه بسته‌بندی کالا، مصرف کنندگان را به این موضوع وا می‌دارد که پلاستوفوم بسته ‌بندی استاندارد باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ از مهمترین ویژگی‌های این محصول می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • باید دارای انسجام عالی باشد.
  • از ایجاد ضربه به محصول اصلی جلوگیری کند.
  • شکننده نباشد و از کیفیت معقولی برخوردار باشد.
  • سبک باشد.
  • دارای ابعاد و اندازه‌های استانداردی برای قرار گیری محصول باشد.
  • باید قیمت مناسبی داشته باشد.

با در نظر داشتن استانداردهای پلاستوفوم بسته ‌بندی می‌توانید برای خرید بسته‌بندی مد نظر خود با ویژگی‌های منحصر به فرد عنوان شده، اقدام کنید.

ظاهر متفاوت پلاستوفوم‌ بسته ‌بندی

یکی از تفاوت‌های شایع میان بسته‌بندی‌های دیگر و پلاستوفوم‌های بسته‌بندی ظاهر متفاوت آنهاست. بسته‌بندی‌هایی که تا به امروز برای محصولات ظریف و قیمتی خود مورد استفاده قرار داده اید ممکن است کاربرد آنچنانی نداشته باشند. دلیل این موضوع را در ظاهر بی کیفیت آنها مشاهده خواهیم کرد. پلاستوفوم بسته ‌بندی تهیه شده در شرکت‌های تولیدی به وسیله دستگاه‌های لیزری خاصی طراحی و تولید می‌شوند. شکل ‌پذیر بودن یونولیت سبب می‌شود تا ظاهر هر پلاستوفوم بسته ‌بندی نسبت به پلاستوفوم دیگر متفاوت باشد. دلیل این موضوع را می‌توانیم در جای گیری محصولات متفاوت و شکل آنها برای جای گیری بهتر در یونولیت بسته‌بندی تراش خورده عنوان کنیم. دایره استفاده‌های متعدد از پلاستوفوم‌ها سبب می‌شود تا شکل‌های متفاوت و ظاهرهای متنوعی را از این محصول در بازار مشاهده کنیم.

کیفیت ضربه ‌گیر متاثر در نگهداری وسایل

دلیل اصلی استفاده از پلاستوفوم بسته ‌بندی برای تولید کنندگان مصارف خاص در ابتدایی‌ترین مورد ضربه‌گیری آن است.  هرچه کیفیت ضربه ­گیر طراحی شده و همچنین یونولیت بسته‌بندی مورد استفاده بیشتر باشد، بسته‌بندی مد نظر در نگهداری وسایل و سالم نگه داشتن آنها وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن اعمال خواهد نمود. به همین دلیل باید یونولیت ها و یا پلاستوفوم‌ها از متریال‌های ابتدایی با کیفیت عالی طراحی و ساخته شوند. این موضوع می‌تواند در اعمال وظیفه آنها تاثیرگذار باشد. هرچه کیفیت ضربه­ گیر بیشتر باشد قطعاً یونولیت طراحی شده و استفاده شده در دور تا دور وسیله می‌تواند در نگهداری وسیله از ضربه‌های احتمالی بهتر نگهداری کند. در نتیجه در زمان ثبت سفارش بسته‌بندی سعی کنید به بهترین شرکت‌ها که اعتبار زیادی در این زمینه دارند مراجعه کنید.

چه محصولاتی را می‌توانیم با پلاستوفوم بسته ‌بندی عایق کنیم؟

پلاستوفوم بسته ‌بندی در صنعت‌های مختلف و متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر وسایل و محصولات گران قیمتی که شما خریداری می‌کنید مانند انواع محصولات الکترونیکی مانند موبایل، قطعات لپ ‌تاپ، لپ تاپ، وسایل خانه مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … در پلاستوفوم بسته ‌بندی از ضربه احتمالی عایق می‌شوند. یکی از کاربردهای پلاستفوم‌ها آن است که به دلیل عدم عبور گرما و سرما به عنوان بسته‌بندی مواد غذایی در سردخانه‌ها از آنها استفاده می‌شود. حتی از این محصولات در صنعت چاپ و بسته‌بندی نیز به عنوان یکی از بسته‌بندی‌های مقاوم استفاده می‌شود.

قابلیت بازیافت و یا عدم بازیافت پلاستوفوم

یکی از مسائلی که پلاستوفوم بسته ‌بندی را مورد انتقاد بسیاری از مصرف کنندگان قرار می‌دهد، بازیافتی بودن و یا عدم بازیافتی بودن این محصول است. همانطور که می‌دانید محیط زیست ما یکی از مهمترین مناطقی است که باید به پاکیزگی آن توجه کنیم. وجود مواردی که در طبیعت بازیافت نمی‌شوند، می‌تواند سبب رساندن آسیب‌های بسیار زیادی شود. بسیاری از فعالان محیط زیست و همچنین علاقمندان به محیط زیست بر روی این موضوع تحقیق نموده اند که آیا پلاستوفوم بسته ‌بندی قابلیت بازیافت را دارد یا خیر؟

باید عنوان کنیم که نگران این موضوع نباشید چرا که پلاستوفوم‌ها و یا یونولیت بازیافتی قابلیت بازیافت مجدد و استفاده دوباره را دارند. ابتدا یونولیت‌ها را آب خواهند کرد و سپس ماده مذاب به دست آمده را در قالب‌های یونولیتی دوباره برای قالب‌گیری جدید مورد استفاده قرار می‌دهند. این کار به محیط زیست آسیبی وارد نمی‌کند و همین موضوع سبب می‌شود تا بدون نگرانی تولید کنندگان برای استفاده از این نمونه بسته‌بندی اقدام کنند.

نتیجه‌گیری و کلمه نهایی

با توجه به آنچه که در این متن با موضوع پلاستوفوم بسته ‌بندی عنوان نمودیم، می‌توانید برای بسته‌بندی انواع محصولات صنعتی خود که برای تولید آنها اقدام می‌کنید از این طریق اقدام کنید. در نظر داشته باشید کیفیت این نمونه از بسته‌بندی‌ها بسیار مهم هستند. کاربرد اصلی بسته‌بندی‌ها، ضربه‌گیری عالی آنها در برابر ضربات احتمالی در حین حمل و نقل و جابجایی محصول می‌باشد. با در نظر داشتن چنین توضیحاتی می‌توانید بهترین نمونه یونولیت و یا بسته‌بندی یونولیتی را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *