قالب یونولیت چیست (+نحوه سفارش آن)

عموما جهت تولید هر قطعه پلاستیکی چند راه مختلف وجود دارد که یکی از آنها تزریق توسط پرسهای تزریق میباشد. لزوما برای پروسه تزریق در هر صنعتی نیاز به ساخت قالب میباشد.

قالب یونولیت یا قالب پلاستوفوم برای قالبگیری قطعات پلاستوفوم و یا یونولیت استفاده میشود و تفاوت عمده آن با قالبهای تزریق معمول در صنعت پلاستیک دوجداره بودن و باز بودن آن است. قالب تولید یونولیت از آلومینیوم ساخته میشود و بسته به حساسیت و هزینه در نظر گرفته شده آلیاژ آلومینیوم آن متفاوت خواهد بود. آلیاژ بکار برده شده در ساخت قالب اثر مستقیم بر کیفیت محصول و عمر قالب فوم خواهد داشت.

حساسیت و الزام به کیفیت در شرکت پوشه کالا از آنجایی است که این قالبها روزانه در هنگام تولید در معرض صدها بار عبور بخار و آب گرم و همچنین سرد و گرم شدن هستند. به همین جهت دقت در انتخاب آلیاژ مناسب جهت ساخت قالب یونولیت  و همچنین کیفیت متریال مورد استفاده در تمامی اجزای قالب اهمیت ویژه ای دارد.

آلومینیوم قالب یونولیتی

با توجه به نوع قالب و تیراژ مورد درخواست سفارش دهنده قالب، متریال مورد استفاده میتواند شمش آلیاژی ریخته گری باشد و یا بلوک آلومینیوم نوردی. بدیهیست که بلوک آلومینیوم نورد عمر بیشتر و هزینه بیشتری خواهد داشت و تاثیر مستقیم بر قیمت قالب فوم دارد.

با توجه به اینکه در اغلب موارد قالبهای تولید یونولیت ساخته شده از آلیاژهای آلومینیوم ریخته گری میباشد لذا انتخاب آلیاژ صحیح که هم مقاومت به خوردگی مناسبی داشته باشد و هم سختی مناسبی جهت ماشینکاری داشته باشد بسیار مهم است.

متاسفانه افراد غیر متخصص و غیر متعهد برای کاهش قیمت قالب از ارزان ترین آلومینیوم ضایعاتی برای ساخت قالب استفاده میکنند با اطمینان از اعتبار سازنده قالب از جنس آلومینیوم مورد استفاده جهت ساخت قالب میتوانید مطمئن شوید. قالب سرمایه گذاری شما برای بخشی از خط تولیدتان میباشد پس حداکثر توجه را در ساخت و تامین آن بکارگیرید و فریب ارزان بودن آنرا نخورید.

یک روز توقف خط تولید شما به علت خرابی قالب بسته بندی خسارات بیشتری از قیمت قالب یونولیت مطمئن خواهد داشت.

دقت و کیفیت در ساخت

واحد قالبسازی پوشه کالا با سایقه بیش از 20 سال و شناخت دقیق پروسه تولید یونولیت و دانش طراحی قالبهای یونولیت امکان خطا و عیوب ناشی از ساخت قالب را به کمترین حد ممکن رسانده است. با توجه به اینکه پوشه کالا به عنوان سازنده قالب یونولیت یکی از پیشروان صنعت تولید بسته بندی پلاستوفوم میباشد، الزامات کیفی و موارد مربوط به عملکرد صحیح قالب در تولید یونولیت کاملا مدنظر قرار میگیرد، زیرا تعهد پوشه کالا با ساخت قالب و تحویل نمونه پایان نمی یابد.

با توجه به اینکه پوشه کالا از پیشروان صنعت تولید بسته بندی یونولیت میباشد، لذا توجه ویژه ای در قالبسازی پوشه کالا به کیفیت ساخت قالبها میشود. استفاده از ماشین آلات و تجهیزات کالیبره و مناسب جهت عملیات ساخت قالبهای یونولیت، منتج به دقت کافی و کیفیت مناسب جهت قالبهای پلاستوفوم ساخته شده توسط پوشه کالا خواهد شد.

پوشش قالب پلاستوفوم

خورندگی در قالبها و پروسه تولید یونولیت بسیار بالاست به همین جهت استفاده از پوشش تفلون کمک زیادی به سلامت قالب و کیفیت محصول نهایی خواهد کرد. پوشه کالا توانایی ارائه قالبها را همراه با پوشش تفلون با بالاترین کیفیت را دارد. اگر تیراژ تولید شما بیش از 50.000 ضرب میباشد پیشنهاد میشود حتما از پوشش تفلون استفاده کنید.

پوشش تفلون در قالبهای پلاستوفوم علاوه بر افزایش طول عمر قالب به کیفیت محصول تولیدی کمک فراوانی خواهد کرد که بر اساس سفارش مشتری قابل انجام میباشد. با توجه به انجام کل پروسه قالب سازی در شرکت پوشه کالا پوشش دهی هزینه زیادی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

طراحی و تایید محصول قبل از ساخت

پس از عقد قرارداد و سفارش قالب برای تمام محصولات مدل سه بعدی آماده شده و در صورت درخواست مشتری امکان ارائه نمونه ماشینکاری شده محصول قبل از ساخت قالب وجود دارد. ارائه نمونه فومی قبل از ساخت قالب باعث خواهد شد از مناسب بودن بسته بندی فوم مطمئن باشید.

بر اساس تجربه ما ساخت کارتن و یا هر پوشش خارجی جهت بسته بندی محصول بهتر است پس از تولید فوم نهایی و با نمونه انجام پذیرد. اگرچه شیرینکیج و یا جمع کرد پلاستوفوم در ساخت قالب منظور میگردد ولی جهت اطمینان از انجام درست کار بهتر است ساخت کارتن پس از دریافت نمونه از قالب انجام پذیرد.

فرایند سفارش قالب یونولیتی از ابتدا تا انتها

مرحله اول: بسته بندی مطلوب شما چه مشخصاتی دارد؟

قبل از خرید یونولیت یا پلاستوفوم جهت داشتن بسته بندی یونولیتی مناسب در مرحله اول باید انتظار خود از بسته بندی مطلوب تان را با چند سوال مشخص کنید.

 • آیا هدفتان از بسته بندی فقط محافظت از محصول است ؟
 • زیبایی و شکل ظاهری بسته بندی برای شما اهمیت دارد؟
 • حفظ دمای محصول در هنگام حمل مهم است ؟
 • تعداد یا مقدار محصول در هر بسته بندی چیست؟
 • هدف محصول بازار داخل است یا بازار های صادراتی؟
 • آیا میخواهید محصولتان دیده شود؟
 • تعداد مورد نیاز در بازه های یکماهه و یک هفته چیست؟

در نظر داشته باشید که در صورتیکه طرح برای افزایش برنامه ریزی شده تولید دارید حتما کارشناسان ما را مطلع سازید.

مرحله دوم: طراحی بسته بندی مطابق با نیاز شما

در این مرحله به کمک کارشناسان ما و با اعمال کلیه نظرات و نیاز های شما طرح یونولیت بسته بندی محصول مورد نیاز شما آماده میگردد. در این مرحله تصمیم گیری خواهد شد که بسته بندی محصول شما شامل چه متریالی خواهد بود و چینش و قرارگیری محصول در فوم یا یونولیت به چه صورت میباشد.

 • اگر مدلهای مختلفی از یک محصول را تولید میکنید این نکته را در نظر داشته باشید که  امکان طراحی بسته بندی یونولیت مشترک برای چند مدل وجود خواهد داشت. تجربه ما نشان داده که اغلب با دور اندیشی هزینه ساخت چندین قالب فوم به یک قالب به راحتی کاهش یافته است با ما مشورت کنید.
 • اگر طرح از پیش آماده دارید حتما آنرا قبل از پیاده سازی و یا ساخت کارتن با ما درمیان بگذارید.

 مرحله سوم: نیاز به قالب دارید؟

در صورت نیاز به ساخت قالب فوم اساسی ترین نکته مشخص ساختن تیراژ مورد نیاز در بازه زمانی مشخص است. با مشخص شدن تعداد مورد نیاز شما صرفه جویی در هزینه ساخت قالب یونولیت و قیمت تمام شده یونولیت بسته بندی به نفع شما خواهد بودپس از تایید طرح و چینش بسته بندی یونولیت پیش فاکتور برآورد هزینه ساخت قالب فوم صادر خواهد شد و با تایید شما پروسه ساخت قالب آغاز خواهد شد.

 • حداقل یکماه زمان برای ساخت قالب در محاسبات و برنامه ریزی ها خود داشته باشید.
 • قالب سرمایه گذاری برای تولید فوم بسته بندی شماست به کیفیت و ماندگاری آن بیش از قیمت اهمیت دهید.
 • قالبهای ساخته شده در پوشه کالا 100.000 ضرب گارانتی خواهند داشت.

مرحله چهارم : تولید نمونه فوم بسته بندی

پس از پایان مراحل ساخت قالب نمونه اولیه از قالب ساخته شده تولید شده و به شما ارائه خواهد گردید.

 • در صورتیکه پس از دریافت نمونه به  این نتیجه رسیدید که باید تغییراتی را در فوم بسته بندی ایجاد کنید اصلا نگران نباشید هر تغییری قابل انجام است  مگر تغییر در ابعاد خارجی یونولیت بسته بندی. البته تغییرات در ابعاد خارجی هزینه بالاتری خواهد داشت که تقریبا 70 درصد هزینه کلی قالب خواهد بود.
 • دانسیته فوم بسته بندی که به صورت نمونه تولید میگردد در صورت سفارش تولید انبوه قابل تغییر خواهد بود.

مرحله پنجم: تولید انبوه و ارسال

پس از تایید نمونه اولیه تولید شده با ارسال نامه به دفتر پوشه کالا سفارش انبوه خود را درخواست دهید. به محض دریافت سفارش شما پیش فاکتور صادر شده و پس از انجام تایید پیش فاکتور و مراحل مالی و تایید واحد حسابداری سفارش شما در صف تولید قرار خواهد گرفت.

 • در صورت داشتن الزامات بسته بندی و یا نیاز به ارسال و تحویل بار در محل کارخانه شما حتما قبل از صدور پیش فاکتور آنرا در نامه درخواست خود ذکر فرمایید.
 • در صورت داشتن الزامات کیفی بخصوص طی نامه کتبی آنرا قبلا اطلاع دهید.
 • حداقل دو هفته قبل از به پایان رسیدن موجودی انبار خود نامه سفارش خود را برای ما ارسال کنید
 • ذکر زمان نیازمندی سفارش در نامه درخواست به ما کمک میکند برنامه ریزی دقیق تری برای تحویل فوم بسته بندی مورد نیاز شما داشته باشیم.

برای خرید و سفارش قالب یونولیتی با ما تماس بگیرید

حالا که با  چیستی قالب یونولیتی و نحوه سفارش و مراحل آن به صورت کامل آشنا شدید، نوبت آن رسیده که دست به کار شده و برای خرید از شرکت پوشش کالا اقدام کنید. ما سعی کردیم با ارائه بهترین خدمات به مشتریان، همواره رضایت آن ها را جلب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *