کاربرد سینی نشا 84 عددی از صفر تا 100

سینی نشا 84

تمام افرادی که در حوزه کاشت بذر و قلمه صیفی جاتی همچون خیار، گوجه فرنگی، فلفل، هندوانه و مواردی از این دست فعالیت می‌کنند به خوبی از کاربرد سینی نشا یونولیتی 84 عددی آگاه هستند و می‌دانند که این نوع سینی کشت بذر تا چه حد می‌تواند بر روی محصولات آن‌ها تاثیرگذار باشد. اگر شما هم علاقه مند هستید که در این حوزه اطلاعات لازم را کسب کنید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را با دقت فراوان از پوشش کالا مطالعه کنید.

سینی نشا یا سینی کشت بذر یا قلمه چیست؟

سینی نشا یونولیتی که آن را با نام‌های مختلفی می‌شناسیم در واقع یک سینی پلاستیکی است که بر روی آن گلدان‌های کوچکی وجود دارد. این گلدان‌ها برای کاشت و تولید بذر در گلخانه کاربرد دارند و می‌توانند باعث شوند که فرایند تولید محصولات در گلخانه سریع‌تر و بهینه‌تر صورت بگیرد. سینی نشا 84 عددی یکی از انواع سینی نشا است که در این زمینه توسط شرکت پوشش کالا برای تمامی گلخانه‌ها تولید می‌گردد.

اگر علاقه مند به خرید سینی نشا 84 عددی هستید، می‌توانید با برداشتن تلفن شروع کنید و با کارشناسان فروش مجموعه پوشش کالا تماس بگیرید. همکاران ما در این بخش پس از بررسی نیاز شما کمک می‌کنند که بهترین خرید ممکن را بر اساس نیاز خود داشته باشید.

مشخصات فنی سینی نشا 84 عددی

همانطور که احتمالاً خودتان هم در جریانید، نشا در واقع اولین مرحله تولید گیاه است و به شدت حائز اهمیت است چرا که در این مرحله گیاه ضعیف بوده و نیاز به مراقبت ویژه ای دارد. اگر در محیط مناسب و تحت کنترلی این فرایند را طی کرده باشیم، می‌توانیم این اطمینان را داشته باشیم که سلامتی و رشد گیاهان در آینده تضمین شده است.

سینی نشا یا سینی کشت قلمه یک سینی بزرگ از جنس پلاستیکی بوده که مواد اولیه آن معمولاً از پلی اتلین می‌باشد. بر روی این سینی لیوان‌های هم اندازه ای وجود دارد که پایین آن‌ها باریک بوده و در واقع همین لیوان‌ها نقش گلدان را برای بذر یا قلمه بازی می‌کنند و مرحله اولیه رشد گیاه را جلو می‌برند.

اگر از سینی نشا یا سینی کشت بذر در این مرحله از رشد گیاه استفاده شود، می‌توان این اطمینان را داشت که مرحله اولیه رشد و تولید گیاه به خوبی سپری شده است و با کمترین میزان تنش، بذر آمادگی انتقال به زمین اصلی را دارا می‌باشد.

معمولاً گلخانه‌ها قادرند با کمک سینی نشا یا سینی کشت بذر یونولیتی اقدام به تولید بذر در فصول مختلف سال کنند تا در فصل بهار بذرها آمادگی لازم برای انتقال به زمین اصلی را پیدا کنند. به عنوان یک تولید کننده که در این زمینه سال‌های سال است که فعالیت می‌کنیم به شما توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده از سینی نشا حتماً در مورد شیوه و روش کشت بذر گیاه خود اطلاعات لازم را کسب کنید چرا که برخی از گیاهان قبل از کاشت بذرشان باید خیس شود. (البته این موضوع کاملاً به سینی نشا شما هم بر می‌گردد چرا که برای گیاهان مختلف، سینی نشاهای مختلفی هم تولید شده است که متناسب با شیوه رشد و تولید آن‌ها بهینه سازی گردیده اند.)

انواع سینی نشا 84 عددی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، کدام است؟

سینی نشا 84 عددی در انواع مختلفی قابل تولید است که برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارت است از:

  • سینی نشا 84 عددی چند بار مصرف
  • سینی نشا 84 عددی یکبار مصرف
  • سینی نشا 84 عددی یونولیتی

شما می‌توانید برای تولید بذر و کشت قلمه از سینی نشا 84 عددی استفاده کنید چرا که این نوع سینی‌ها دارای زهکش مناسبی بوده و می‌توانند تهویه مطلوب را ایجاد کنند. نکته مهم در این موارد جلوگیری از بیماری‌های قارچی است که ممکن است بر اثر رطوبت ایجاد شوند، کاملاً محافظت کند.

البته این تنها کاربردهای سینی نشا نبوده، بلکه مورد مهم بعدی خاصیت آنتی یووی سینی‌های نشا است که می‌تواند در برابر اشعه‌های ماورابنفش از خود مقاومت بالایی نشان دهند که این موضوع می‌تواند در محافظت از گیاهان در برابر پوسیدگی ناشی از نور خورشید جلوگیری کند. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که سینی نشا یونولیتی از جنس پلاستیک بوده و دارای انعطاف پذیری بالایی می‌باشد که باعث می‌شود در فرایند حمل و نقل بدون هیچ نگرانی قادر به حمل آن‌ها بدون دغدغه از بابت شکستگی باشیم.

سینی نشا مصرف چند بار مصرف چه تفاوتی با سینی‌های نشا یکبار مصرف دارد؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود اکثر افراد به فکر خرید سینی نشا چند بار مصرف باشند، صرفه جویی اقتصادی است که می‌تواند خرید این نوع سینی نشا برای کاربران داشته باشد. سینی نشا 84 عددی به واسطه اینکه قابلیت ضد عفونی را دارد، می‌تواند بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرد و در آن بذرهای مختلف کاشته شوند، اما مسئله مهم در اینجاست که تا زمانی که سینی نشا از بین نرفته باشد، این قابلیت یعنی استفاده چند باره از سینی نشا وجود دارد.

بهترین روش برای تولید بذر که باید بدانید

همه افرادی که در حوزه تولید بذر و نشا برای گیاهان و صیفی جات فعالیت می‌کنند به خوبی از این موضوع آگاهند که استفاده از گلخانه برای تولید بذر و نشا بسیار بهتر از استفاده از فضای باز و آزاد است! شاید از خودتان می‌پرسید که مزایای تولید بذر و نشا در فضای گلخانه چیست؟ در ادامه به شما دلیل چند برتری تولید بذر و نشا در فضای گلخانه را ارائه می‌کنیم:

  • سرعت و همگنی بیشتر بذرها و نشاهای گلخانه ای نسبت به بذرهایی که در فضای آزاد تولید می‌شوند!
  • امکان مدیریت آبیاری و مواد غذایی بیشتر برای بذرهای گلخانه ای نسبت به بذرهای آزاد برای تولید محصولات باکیفیت
  • ضخامت و ارتفاع مناسب بذرها و نشاهای گلخانه ای
  • استواری و تثبیت بالاتر در هنگام استفاده از بذرهای گلخانه ای در زمین اصلی در مقابل بذرهای فضای آزاد

شما می‌توانید با کمک سینی نشا 84 عددی یونولیتی اقدام به تولید بذر و نشا در گلخانه خود کنید و در هنگام نیاز بذرهای تولید شده را به زمین اصلی برای کاشت منتقل کنید. پرکاربردترین و اقتصادی‌ترین سینی تولید نشا که از آن برای تولید بذر استفاده می‌شود، سینی‌های کشت پلاستیکی و پلی استایرنی می‌باشند.

نکات مهم سینی نشا 84 عددی

در ادامه شما را با چند نکته مهم در رابطه با این نوع سینی آشنا می‌کنیم که باید قبل از خرید از آن اطلاع داشته باشید:

  • برای حمل راحت سینی نشا یونولیتی 84 عددی حتماً از یک سینی پلاستیکی در زیر آن استفاده کنید
  • میزان آبیاری مجاز برای سینی نشا 13 میلی لیتر است که اگر بیشتر از میزان تعیین شده باشد، می‌تواند باعث پوسیدگی و خفگی ریشه‌های گیاه شود.
  • اگر می‌خواهید که بذر ریشه بدهد، نیازمند این موضوع هستیم که از طریق سینی پلاستیکی اقدام به آبیاری بذر کنیم تا نتیجه را مشاهده کنیم.

سینی نشا 84 عددی برای چه گیاهی مناسب است؟

حقیقت این است که سینی نشا برای گیاهان مختلف تولید می‌شود و ما قادریم با توجه به نیاز خود از این نوع سینی‌ها استفاده کنیم. شما می‌توانید برای تجربه بهتر خرید در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را برای یک خرید هوشمندانه راهنمایی کنند. اگر در این زمینه نیاز به کمک داشتید، می‌توانید بر روی ما حساب کنید.

اگر در رابطه با سینی نشا 84 عددی سوالی دارید و یا موضوعی ذهن شما را درگیر کرده است، توصیه می‌کنیم که حتماً سوال خود را در بخش نظرات برای ما یادداشت کنید تا کارشناسان و پشتیبانان سایت، جواب آن را برای شما ایمیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *