دستگاه‌های تولید یونولیت و بسته بندی یونولیتی

در هر صنعتی که مشغول به کار باشید، احتمالاً خودتان هم به خوبی می‌دانید که دستگاه‌های تولید یونولیت و بسته بندی به واسطه نوع فعالیتی که انجام می‌دهند باید از تکنولوژی پیشرفته در این حوزه برخوردار باشند! خط تولید یونولیت بسته بندی یکی از خطوط تولید بسیار پر زحمت است که نه تنها می‌تواند تجارتی بسیار پرسود برای شما باشد، بلکه می‌تواند در تمام طول سال‌های فعالیت تمامی صنایع بدون هیچ نگرانی برای شما یک ثبات مالی به همراه داشته باشد.

اگر علاقه مند هستید که راجع به تولید بسته بندی یونولیتی و دستگاه‌های آن اطلاعات کافی کسب کنید، کافیست با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

یونولیت چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده ای بیان کنیم، باید بگوییم که یونولیت در واقع یکی از مهم‌ترین نیازهای روز صنعت به حساب می‌آید که از آن برای بسته بندی کالای صنعتی، لوازم خانگی و … استفاده می‌شود. همچنین جدا از بسته بندی از یونولیت در عایق کاری اتاق‌های مختلف، سقف‌های تیرچه بلوک و … هم استفاده می‌شود که نشان دهنده کاربرد و خواص بی نظیر این محصول در صنعت است.

جدا از این موارد کاربرد یونولیت در حوزه‌های معماری هم زبانزد خاص و عام است که می‌تواند در ماکت سازی و شبیه سازی محصولات مختلف از قابلیت شکل پذیری خود استفاده کند. حالا که با چیستی یونولیت آشنا شدید، حوب است در مورد کاربرد یونولیت در مکان‌های مختلف هم اطلاعاتی کسب کنید.

کاربردهای مختلف یونولیت بسته بندی که از آن‌ها غافل هستید

برخی از مهم‌ترین کاربردهای یونولیت بسته بندی که احتمالاً از آن‌ها خبر نداشتید، عبارت اند از:

  • انواع تابلوها (همانند تابلوی اعلانات)
  • ورق و بلوک‌های پلاستفوم در بسته بندی‌های خاص و شکل دهی با دستگاه برش
  • ورق یا دانه‌های فوم (گرانول) جهت ساخت شکل‌های مختلف
  • انواع طرح‌ها و حروف فارسی و انگلیسی برای تزئین محیط
  • ساخت ماکت و المان
  • عایق ساختمان در برابر سرما، گرما، رطوبت و …
  • استفاده در تولید بلوک‌های سقفی
  • به کارگیری در ساخت سردخانه برای نگهداری مواد غذایی، جنازه و …
  • امکان تولید و ساخت استودیو صداربرداری و ایزولاسیون

چه میزان سرمایه برای راه اندازی خطوط تولید یونولیت بسته بندی نیاز است؟

اگر قصد داشته باشید که یک خط تولید یونولیت بسته بندی راه اندازی کنید، باید در نظر بگیرید که باید چه میزان سرمایه در این حوزه بگذارید تا شما به سوددهی لازم برسید و کسب و کاری پر رونق داشته باشید. در قدم اول خوب است این موضوع را متوجه شوید که برای موفقیت در این حوزه به چه میزان سرمایه نیاز دارید؟

براه راه اندازی خط تولید یونولیت بسته بندی که در اندازه‌های مختلف قابلیت تولید محصولات را داشته باشید می‌توان از یک زمین با مساحت 800 متر مربع شروع کرد و برای خرید تجهیزات سرمایه ای در حدود یک تا 2 میلیارد تومان در نظر گرفت. در قدم بعدی می‌توانید با در نظر گرفتن محل احداث کارگاه یا کارخانه، خرید تجهیزات و تعداد نیروی کار لازم کار را جلو ببرید.

به عنوان تیمی که سال‌های سال است در این حوزه فعالیت می‌کند به شما می‌گوییم که باید آمادگی روبرویی با رقیبان زیادی را داشته باشید چرا که آن‌ها همیشه سعی می‌کنند کار را برای شما دشوار کنند و مشتریان شما را اصطلاحاً بر بزنند! در واقع اگر بخواهیم خیلی ساده و خلاصه بیان کنیم، این موضوع را باید مورد توجه قرار دهید که برای موفقیت در این حوزه علاوه بر سرمایه نیاز به دانش مذاکره، بازاریابی و تبلیغات هم دارید!

بازاریابی تولید یونولیت بسته بندی به چه صورت و چگونه؟

فرض کنید که وارد صنعت بسته بندی و یونولیت شدید و سرمایه لازم برای شروع کار را تامین کردید! در قدم اول نیازمند این هستید که کشور و استان مورد نظر خود را از نظر هزینه‌های اضافی همچون حمل و نقل، بازاریابی و … در نظر بگیرید تا در ابتدای کار با موارد پیش بینی نشده روبرو نشوید!

متاسفانه بسیاری از افراد ناآگاهی که وارد این حوزه می‌شوند به خاطر رقابت پذیری سنگین و داشتن فروش کم در این حوزه دچار مشکلات متعددی می‌شوید که شاید ورشکستگی و بدهی مالی از جمله کمترین آن‌ها باشد. در نظر بگیرید که بعد از بازگشت سرمایه و رسیدن به سوددهی کاری که می‌توانید انجام دهید، گسترش کسب و کار و افزایش تعداد دستگاه‌ها و خطوط تولید بسته بندی یونولیت است که می‌تواند به مرور زمان سرمایه شما را افزایش داده و کسب و کارتان را گسترش دهد.

دستگاه تولید یونولیت بسته بندی

اگر برایتان جالب است که در مورد نحوه کار دستگاه تولید یونولیت بسته بندی بدانید، باید بگوییم که دستگاه تولید یونولیت به طور معمول مایعی همچون پلی ال یا پلی ایزوسیانت را دریافت می‌کند و با توجه به فرمول‌های خاصی که در آن برنامه ریزی شده است، قادر به انجام واکنش‌های شیمیایی برای تبدیل این مواد به فوم‌های پلی یورتان است. (در صنعت به پروسه واکنش اختلاط تبدیل شدن فوم پلی یورتان به نام واکنش قالبگیری تزریقی یا RIM می‌گویند!)

در نظر داشته باشید که تمامی دستگاه‌های موجود در این حوزه به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت انسانی کار می‌کنند و یک صاحب کارخانه یا کارگاه تولید یونولیت بسته بندی تنها به یک یا چند نیرو برای جابجایی یونولیت‌های ساخته شده نیازمند خواهد بود که این موضوع به خودی خود هزینه مورد نیاز برای منابع انسانی را نشان می‌دهد.

جمع بندی: آیا دستگاه‌های تولیدی یونولیست بسته بندی را بخریم و کسب و کارمان راه بیندازیم؟

اگر فردی هستید که به دنبال یک کسب و کار پر سود برای خود می‌گردید و همچنین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار صنعتی کوچک را دارید، باید به شما بگوییم که راه اندازی خطوط تولید یونولیت بسته بندی می‌تواند همان کسب و کاری باشد که به دنبال آن می‌گردید.

در نظر داشته باشید که بعد از خرید زمین و دستگاه‌های لازم و استخدام یک یا چند نفر برای جابجایی یونولیت بسته بندی باید برای خرید مایه پلی ال یا پلی ایزوسیانت با شرکت‌های مختلف قرارداد ببندید و یا به صورت مستقیم از پتروشیمی‌ها این موارد را تهیه کنید.

اگر در این حوزه سوال یا تجربه ای داشتید، می‌توانید با ما و سایر خوانندگان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *