کاربرد یونولیت های ضربه گیر در صنعت | بهترین انتخاب این روزها!

آیا تا به حال تجربه این را داشته‌اید که خرید اینترنتی داشته باشید و محصول بعد از آنکه به دستتان می‌رسد آسیب‌دیده باشد و بسته‌بندی‌اش نتوانسته باشد به خوبی از محصول محافظت کند؟ فکر می‌کنیم حداقل همه ما یک بار تجربه این را داشته‌ایم که محصولمان به درستی به دستمان نرسیده باشد. حال فرض کنیم، این خرید در دنیای صنعت باشد و هزینه بسیار زیادی داشته باشد. مطمئناً آسیب دادن آن در حین جابه‌جایی نارضایتی زیادی را برای مشتری به ارمغان می‌آورد. همه این نارضایتی تنها به یک دلیل ناشی می‌شود و آن چیزی جز مقاومت کم و ضربه‌گیر نبودن بسته‌بندی نیست. این در حالی است که یونولیت ضربه گیر، تا حدود زیادی از آن جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو، اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در دنیای صنعت فعالیت می‌کنید و نوع بسته بندی برای محصولاتتان اهمیت زیادی دارد و به دنبال بهترین هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید:

آیا در دنیای صنایع فعالیت می‌کنید؟

این روزها در دنیای تکنولوژی زندگی می‌کنیم. دنیایی که همه روزه تولیدی بهتر از روز قبلی آن کشف می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنایع هم از این قاعده مستثنی نیستند و همه روزه به نوعی پیشرفت و ترقی دارند. دراین‌بین، احتمال می‌دهیم که شما هم جزو یکی از فعالان صنایع باشید و از معیارهای ارائه محصولات خبر داشته باشید.

راستش را بخواهید در دنیای صنایع دیگر با محصولاتی روبه‌رو نیستیم که در صورت خسارت دیدن در جابه‌جایی، به‌راحتی و بدون دغدغه بتوانیم آنها را جایگزین کنیم و کسب‌وکار آن‌چنان دچار مشکل نشود! در صنعت معمولاً با محصولاتی روبه‌رو هستیم که هزینه زیادی دارند و خسارتی جدی به کسب‌وکار وارد می‌کنند! ازاین‌رو سلامت آنها در زمان جابه‌جایی اهمیت زیادی دارد. جدا از این، رضایت مشتریان در صنعت با توجه به هزینه بالایی که می‌پردازند اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین در جمع‌بندی همه این صحبت‌ها باید بگوییم که آن چیزی که سلامت محصولات صنعتی را به خوبی می‌تواند تامین کند، استفاده از بسته‌بندی‌های ضربه گیر است. در بین همه موادی که برای بسته‌بندی استفاده می‌شود، یونولیت یکی از بهترین‌ها است؛ چرا که با عایق بودن در برابر ضربه و مزیت‌های فوق‌العاده دیگری که دارد به راحتی می‌تواند همه آنچه برای بسته بندی محصولات صنعتی نیاز دارید برایتان فراهم کند. (نگران نباشید! در ادامه درباره یونولیت ضربه گیر و مزیت‌های آن بیشتر باهم صحبت خواهیم کرد)

ضربه چیست؟

پیش از هر چیز بیایید به یک تعریف مشترک از ضربه با هم برسیم. ضربه یا شوک آن نیرویی است که در اثر تغییر ناگهانی سرعت به یک بسته وارد می‌شود. به عنوان مثال فرض کنید که بسته در حین جابه‌جایی زمینی از پشت کامیون به زمین بیفتد. این تنها یکی از مثال آسیب‌هایی است که در زنجیره توزیع می‌تواند برای محصول رخ دهد. در تمام بخش‌های دیگر آن محصول می‌تواند دچار ضربه یا شوک شود و باید از آن مراقبت کرد. اما به نظر شما در تعداد بالا امکان مراقبت از همه محصولات وجود دارد؟ بدون شک خیر! بنابراین درست در چنین شرایطی است که باید به فکر استفاده از بسته‌بندی یونولیت ضربه‌گیر باشید.

چرا ضربه گیر بودن بسته بندی در صنعت مهم است؟

جالب است بدانید آمارها نشان می‌دهد احتمال ضربه دیدن بسته‌های سنگین حدود 50% از بسته‌های سبک در صنایع بیشتر است. عدد قابل توجهی است مگر نه؟ این همان چیز است که صنایع را به طور جدی می‌تواند با مشکل مواجه کند؛ ازاین‌رو، به‌عنوان فردی که در صنعت فعالیت می‌کنید باید استفاده از بسته‌بندی ضربه‌گیر را در اولویت خود قرار دهید.

همچنین نکته دیگری که در جابه‌جایی محصولات صنعتی اهمیت آن است که تجربه نشان می‌دهد بسته‌بندی‌ها با داشتن برچسبی مانند شکننده و یا احتیاط کنید، تأثیر بسیار کمی روی نوع حمل محصول دارند و باید به فکر راه‌های اثربخش دیگری باشید.

یونولیت چیست؟

و اما، متخصصان بسته‌بندی محصولات صنعتی استفاده از یونولیت ضربه‌گیر را یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نگهداری از محصولات صنعتی عنوان می‌کنند. حال، ممکن است برایتان سؤال باشد یونولیت چیست؟

یونولیت که در ایران با نام‌های دیگری مانند پلاستوفوم، آکاسیف و … شناخته می‌شود، نام اصلی‌اش پلی استیرن می‌باشد. این ماده، سبک و معمولاً سفید است که با توجه به ویژگی‌هایش در صنایع کاربرد بسیار زیادی دارد. این ماده از 95% هوا و تنها 5% پلاستیک تشکیل شده است.

چرا یونولیت ضربه گیر بهترین انتخاب است؟

اکنون که بااهمیت ضربه گیر بودن بسته‌بندی در صنعت آشنا شدید و می‌دانید که یونولیت چیست، وقت آن است که به این موضوع اشاره کنیم چرا این ماده در صنعت تا این حد پرطرفدار است؟

از مهم‌ترین ویژگی‌های یونولیت می‌توانیم به عایق بودن آن اشاره کنیم. در واقع یونولیت یا همان پلی‌استیرن نوعی پلیمر سفید است که توسط فرآیندهای پتروشیمی تهیه می‌شود و باوجودآنکه چگالی وزنی بسیار کمی دارد اما قدرت زیادی در برابر عایق کردن ضربه، حرارت، صدا، رطوبت و … دارد. بنابراین بی‌دلیل نیست که یونولیت ضربه گیر یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای استفاده در صنعت است.

در واقع یونولیت در کنار آنکه وزن کمی دارد و برای حمل‌ونقل انواع محصولات صنعتی می‌تواند فوق‌العاده باشد، از آن در برابر ضربه هم محافظت می‌کند.

همچنین یونولیت ضربه گیر ویژگی‌های دیگری نظیر قابل بازیافت بودن، آسیب کم به محیط‌زیست، وزن بسیار کم، قیمت مقرون‌به‌صرفه، همه‌کاره بودن، چاپ و برچسب‌گذاری راحت روی آن، دوام بسیار بالا، فشرده‌سازی به انواع شکل‌های مختلف و … دارد که هر فردی را برای استفاده در دنیای صنعت ترغیب می‌کند.

جمع بندی …

و در نهایت به عنوان جمع بندی کوتاهی از این مطلب باید بگوییم بسته بندی دارای اهمیت بسیار زیادی است. توجه و ارزش قائل شدن برای بسته بندی تأثیری در کاهش هزینه، افزایش رضایت و کاهش خسارت‌های دنیای صنعت دارد که با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست. این روزها هم انتخابی بهتر از یونولیت ضربه گیر نیست. از کاربردهای یونولیت ضربه گیر در صنعت استفاده کنید و خیال خودتان را از هرگونه دغدغه راحت کنید و آن وقت شما هم می‌گویید بی‌دلیل نیست که این ماده انقدر در دنیای صنایع محبوب است!

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤالی در خصوص استفاده از یونولیت ضربه گیر در  صنعت دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *