بسته بندی یونولیتی چیست و چه کاربردی دارد

بسته بندی بونولیتی

بسته بندی یونولیتی چیست و چه کاربردی دارد

همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایی که می‌توانست برای کسب و کارهایی که می‌خواهند کالایی را به دست مشتری برسانند، نحوه‌ی بسته بندی آن‌ها بوده و همچنان هست. یکی از مهم‌ترین و در عین حال اصلی‌ترین مواردی که به هنگام ارسال کالا برای مشتری باید آن را مد نظر داشت، بسته بندی اصولی آن کالا است؛ اما سؤال این است که اصلاً برای چه باید کالاهای خود را بسته بندی کنیم؟ برای بسته بندی کالاها از چه چیزی استفاده کنیم؟ بسته بندی یونولیتی چیست و چه کاربردهایی می‌تواند برای ما داشته باشد. پس اگر شما هم قصد دارید تا با بسته بندی یونولیتی بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا انتهای مقاله همراه پوشان کالا باشید.

بسته بندی یونولیتی چیست؟

پلی استر فشرده یا همان EPS با نام تجاری یونولیت شناخته می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده در واقع محصول بسیار سبکی است که از دانه‌های پلی استر فشرده یا همان EPS  ساخته شده‌اند. اگر بخواهیم در رابطه با جنس پلی استر فشرده صحبت کنیم، می‌توان گفت که این ماده تقریباً از 95 درصد هوا و حدود 5 درصد پلاستیک ساخته شده است. ذرات پلاستیکی جامد یونولیت از استایرن مونومر ساخته شده‌اند.

بسته بندی یونولیت یکی از موارد پر مصرفی است که در صنایع مختلف به جهت بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان طور که گفتیم یونولیت از انبساط دانه‌های بسیار ریز پلی استایرن ساخته شده است. لازم به ذکر است که در ساخت یونولیت مواد خاصی به کار گرفته می‌شود. از آن جایی که این موارد برای ساخت یونولیت مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین بسته بندی یونولیت می‌تواند یک نوع فوم عایق بسیار قوی در برابر حرارت، سرما، صوت و ضربه باشد.

بد نیست در همین جا به این موضوع اشاره کنیم که بسته بندی یونولیتی در صنایع ساختمان هم در سقف‌ها و دیوارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و علاوه بر این در بسته بندی انواع وسایل هم استفاده می‌شوند.

بسته بندی یونولیتی چه کاربردی دارد؟

همان طور که کمی بالاتر خدمتتان عرض کردیم، از بسته بندی یونولیتی برای موارد بسیاری استفاده می‌شود و کاربردهای بسیار زیادی دارد که در ادامه شما را با برخی از این کاربردها آشنا می‌کنیم. پس با ادامه مطلب جهت آشنایی با این کاربردها با ما همراه باشید.

  • یکی از کاربردهای بسته بندی یونولیتی برای بسته بندی وسایل شکستنی است چرا که این بسته بندی عایق بسیار خوبی برای ضربه است
  • همان طور که عایق خوبی برای ضربه است، بنابراین می‌تواند برای بسته بندی انواع ظروف چینی، کریستال و … هم مورد استفاده قرار گیرند.
  • همچنین از دیگر کاربردهای این وسیله می‌توان به بسته بندی لوازم خانگی مانند یخچال، اجاق گاز، هود، بخاری و … اشاره کرد.
  • لازم به ذکر است، علاوه بر این که بسته بندی یونولیتی باعث می‌شود تا کالا از مقاومت خوبی به جهت بسته بندی برخوردار باشد، بد نیست بدانید که شما با بسته بندی یونولیتی می‌توانید سبب شوید تا کالای شما از نظر حرارت و سرما هم مقاوم باشند؛ بنابراین، از این بسته بندی در نگهداری و بسته بندی محصولات دارویی، نمونه‌های آزمایشگاهی و…هم استفاده می‌شود.

بد نیست در این جا به این موضوع اشاره شود که به اشتباه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فقط برای وسایل برقی یا وسایل شکستنی است که ما به بسته بندی نیاز داریم، اما باید بدانید که تمامی کالاهای مصرفی نیاز به بسته بندی دارند و بهتر است تا از بسته بندی یونولیتی استفاده شود. اگر بخواهیم از این کالاهای مصرفی مثال بزنیم می‌توانیم به مواد غذایی، لوازم الکتریکی، لوازم صنعتی و حتی نمونه‌های پزشکی و داروها اشاره کرد.

دلیل این که پیشنهاد می‌شود تا این وسیله هم بسته بندی شوند این است که این کالاها هم برای این که به دست مشتری برسند نیاز است تا مسیری را طی کنند و در این مسیر ممکن است حوادثی برای کالای ارسالی رخ دهد و کالای مورد نظر آسیب ببیند. به همین جهت پیشنهاد می‌شود تا از بسته بندی یونولیتی استفاده شود تا این میزان صدمه به کالا تا حد امکان کاهش یابد.

ویژگی‌های بسته بندی یونولیتی

لازم به ذکر است که بسته بندی یونولیت دارای ویژگی‌های متعددی است که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

  • بسته بندی یونولیتی دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت، سرما، فشار و ضربه است
  • این بسته بندی‌ها می‌توانند فشرده سازی شوند
  • این نوع از بسته بندی دارای وزنی بسیار سبک است و می‌توان گفت هیچ مقدار وزنی به کالا اضافه نمی‌کند
  • یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب بسته بندی یونولیتی این است که این بسته بندی دارای قابلیت بازیافت است

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با بسته بندی یونولیتی آشنا کنیم. در ابتدای مقاله به این پرداختیم که یونولیت چیست و از چه چیزی ساخته شده است. پس از آن توضیح دادیم که چرا باید از بسته بندی یونولیتی استفاده کنیم و این بسته بندی‌ها چه کاربردها و ویژگی‌هایی دارند. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مطلب پرداختید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *